• موبایل:09120150914-09121594149
  • ایمیل: info@farazsazeclinic.ir
  • ساعات کاری: 09:00-17:00

تایل شیشه ای

شیشه متریالی زیبا و جذاب است که به شکل های مختلفی از آن استفاده می شود. یکی از این اشکال بلوک شیشه ای یا همان تایل شیشه ای است که امروزه از آن استفاده های زیادی در صنعت ساختمان سازی می شود. شیشه هم زیبایی و هم قابلیت انتقال نور را دارد. نور بر هر فضایی که بتابد سبب زیبا تر شدن و البته روشنایی می شود.

تایل یا کاشی شیشه‌ای قطعات ریز و درشت شیشه‌های دکوری است که به صورت کاشی از جنس شیشه در رنگ های مختلف تولید می شود. این کاشی‌های شیشه‌ای در ابعاد و ضخامت‌های گوناگون وجود دارند و انواع دست‌ساز نیز دارند. کاشی های شیشه ای محصول جدید و متفاوتی در زیبا سازی دکوراسیون ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی می باشد. بلوک شیشه ای در اندازه ها و ابعاد مختلف به جهت کاربردهای گوناگون ساخته می شوند. از این المان در پارتیشن، دیوار، سقف، ستون، اپن آشپزخانه، نمای دیوار اتاق ها، فروشگاه ها و مغازه ها و … با مقادیر زیاد استفاده می شود. بلوک های شیشه ای دارای رنگ ها و طرح های متنوعی هم می باشند که مناسب با فضای دکوراسیون می توان از بین آن ها انتخاب کرد.

کاشی شیشه‌ای نسبت به شیشۀ معمولی ضخامت بیشتری دارد و به همین دلیل عایق حرارتی و صوتی مناسب‌تری محسوب می‌شود. البته انواع ضخیم‌تر آن برای کف‌سازی هم استفاده می‌شود.

تایل شیشه ای

مزایای استفاده از تایل شیشه ای:

اگر به معماری های قدیمی علاقه دارید به طور حتم نمونه هایی از در و پنجره ها با شیشه های رنگی که نور را به زیبا ترین شکل ممکن منعکس می کنند دیده اید. طرح و رنگ بلوک شیشه‌ای تنوع بسیار زیادی دارد و تقریباً هر سلیقه‌ای را راضی نگه می‌دارد. در یک دیوار می توان بسته به سلیقه خود از طرح ها و رنگ های تایل شیشه تای استفاده کرد. تایل های شیشه ای مدرن هستند و نه تنها برای خانه هایی با این سبک دکوراسیون کاربرد دارند بلکه برای استفاده در دکوراسیون سنتی هم مناسب می باشند.

سرعت نصب بلوک شیشه ای نسبت به دیوار آجری بسیار بالاتر است در دیوارهای آجری مواردی مانند بندکشی، دیوارکشی، آجر چینی، گچ و خاک و ….. باید اجرا شوند در صورتی که در بلوک شیشه ای فقط آجر چینی اجرا می شود.

تمیز کاری کردن بلوک شیشه ای کار آسانی است و می توان با ساده ترین روش ها و در مدت زمانی کوتاه آن را حسابی برق انداخت. برای تمیز کردن تایل شیشه ای می توان از یک دستمان نم دار استفاده کرد درحالی که برای تمیز کردن دیوار آجری باید هر چند سال یک بار دیوار را رنگ آمیزی کرد.

تایل های شیشه ای مقاومت صوتی و حرارتی بالایی دارند. دیواری که با بلوک شیشه‌ای اجرا شده باشد نسبت به دیوار آجری سبک‌تر است. تایل شیشه ای مقاومت زیادی در برابر فشار های وارده دارند. تایل های شیشه ای نیاز به زیرسازی ندارند و از نظر هزینه نسبت به دیوارهای آجری مقرون به صرفه تر می باشند.

معایب استفاده از تایل شیشه ای:

در مورد بلوک شیشه ای هم مانند هر متریال شیشه ای دیگر احتمال خش افتادن وجود دارد و در صورت شکستن آن ها هزینه زیادی صرف تعمیر و تعویض خواهد شد و در مجموع دارای قیمت ارزانی نمی باشند. اگر هم برای کف مورد استفاده قرار بگیرد در صورت خیس بودن احتمال لیز خوردن وجود دارد.

انواع تایل شیشه ای:

بلوک شیشه ای رنگی

همان طور که از نام شان برمی آید دارای رنگ های متنوع و زیبا می باشند. مزیت عمده آن ها این است که نگرانی بابت تغییر رنگ شان در اثر تابیدن نور خورشید وجود ندارد. نور را به زیبایی پخش می کنند و تاثیر زیادی بر نمای خانه خواهند داشت.

بلوک شیشه ای طرح سنگ

سنگ یکی از متریال های طبیعی است که حسابی مورد توجه است. خیلی از افراد هستند که به استفاده از نماد های طبیعت در خانه و دکوراسیون داخلی علاقه دارند. بلوک های شیشه ای طرح سنگ برای همین سلیقه ها طراحی شده اند. آنها دارای طرح سنگ های مختلف می باشند که در اندازه های استاندارد و متنوع به بازار عرضه می شوند.

بلوک شیشه ای مات

اگر بخواهید از بلوک شیشه ای به عنوان مانعی در برابر نور استفاده کنید،‌ بلوک مات پیشنهاد می شود. علاوه بر این به دلیل این که پشت آن ها مشخص نیست زمانی که امنیت فضا یا قسمتی از خانه مد نظر باشد از این نوع تایل ها استفاده می گردد.
تایل شیشه ای مقاوم در برابر آتش، تایل شیشه ای طرح دار و تایل شیشه ای توپر نیز از مدل های دیگر کاشی شیشه ای هستند.

خرید بهترین متریال ساختمانی در کلینیک ساختمانی فرازسازه