• موبایل:09120150914-09121594149
  • ایمیل: info@farazsazeclinic.ir
  • ساعات کاری: 09:00-17:00

متریال ساختمانی

یکی از مهم‌ترین مواردی که در ساختمان‌ها و پروژه‌های ساختمان‌سازی مورد تاکید قرار می گیرد متریال ساختمانی می باشد پیمانکاران یا سازندگان ساختمان‌ها باید قبل از انجام هر پروژه برآورد اولیه‌ای از متریال ساختمانی و مقدار هزینه آن‌ها داشته باشند.

بسیاری از کلینیک‌ها و بنگاه‌های ساختمانی هستند که این متریال شامل آجر سنگ بتن سیمان یا علاوه بر آن‌ها تخته چوب الوار فلزات آجر و دیگر مواد اولیه ساختمان‌ها را تامین می کنند کلینیک ساختمانی فراز سازه نیز یکی از این کلینیک‌ها می باشد که به‌طور حرفه‌ای تمامی موارد و متریال های ساختمانی را با قیمت‌هایی بسیار پایین و کیفیت بالا تامین می‌نماید.

رایج‌ترین مصالح ساختمانی که در ساخت‌وساز ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می گیرند چوب سیمان سنگدانه‌ها فلزات آجر بتن و خشت می باشد.

انواع متریال ساختمانی:

در ذیل به چند نمونه از متریال ساختمانی پرکاربرد در صنعت ساختمان‌سازی اشاره می‌نماییم:

کامپوزیت‌ها:کامبوزیت ها از ترکیب سنگدانه ها و برخی از چسب ها همچون سیمان ساخته شده‌اند.همان‌طور که در یک مقاله به صورت کامل بتن را برای شما توضیح دادیم اما لازم به ذکر است که متداول‌ترین نوع بتن در بین انواع آن‌ها بتن سیمانی می‌باشد که از سنگدانه‌های معدنی که عمدتاً شن و ماسه هستند سیمان پرتلند و آب تشکیل می شوند.

پس از مخلوط کردن مواردی که به آن اشاره کردیم سیمان در اصطلاح هیدراته می شود و درنهایت پس از گذشتن اندک زمانی به یک ماده ای بسیار محکم و سنگی تبدیل می‌شود و این ماده سنگی در اصل همان بتن است ازآنجایی‌که مقاومت کششی بتن نسبتاً کم است پس باید از میله‌های فولادی که به‌اصطلاح به آن‌ها میل‌گرد هم می‌گویند برای تقویت بتن استفاده کرد پس از این‌که در بین بتن این میله‌های فولادی قرار داده شد اصطلاحاً به آن بتن، بتن مسلح گویند.

نوع دیگری از متریال ساختمانی فلزات می باشد از فلزات به‌عنوان چارچوب اصلی یک ساختمان بزرگ آسمان‌خراش‌ها به‌عنوان پوشش خارجی می‌توان استفاده کرد فلزات انواع بسیار زیادی دارند به طور مثال فولاد آلیاژ فلزی که عنصر اصلی آن آهن است و برای ساخت‌وساز از آن استفاده می شود سایر فلزاتی که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد تیتانیوم کروم طلا و نقره می باشد که ازآنجایی‌که هزینه بسیار بالایی دارد از آن‌ها در صنعت ساختمان‌سازی استفاده نمی‌شود ساخت سازه‌های فلزی نسبت به سازه‌های بتنی مدت زمان بسیار کمی را دربر می‌گیرد اما هزینه سازه‌های فلزی بسیار بیش از هزینه سازه های بتنی می باشد.
کلینیک فراز سازه با تامین مستقیم فلزات برای اسکلت ساختمان‌ها به صورت مستقیم از کارخانه ها می تواند ارزان‌ترین قیمت را در کمترین زمان ممکن برای شما تامین کند.

شیشه:

شیشه به طور کلی از مخلوط دو ماده یعنی ماسه و سیلیکات ساخته می‌شود و بسیار شکننده می باشد از شیشه‌ها در نمای ساختمان‌ها برای زیبایی و یا در سقف‌های گسترده در یک قاب فضایی می‌توانیم استفاده کنیم.

انواع کف‌پوش ها:

در صنعت ساختمان‌سازی از انواع کف‌پوش‌های استفاده می‌شود و انتخاب آن‌ها با توجه به کاربرد آن و البته هزینه صورت می‌گیرد.

سرامیک:

یکی از مهم‌ترین متریال ساختمانی که در همه ساختمان‌ها از آن استفاده می‌گردد کاشی و سرامیک مورد نیاز می باشد در انتخاب کاشی سرامیک موارد زیادی مورد توجه قرار می‌گیرد برای مثال مهم‌ترین این موارد قیمت می‌باشد قیمت کاشی و سرامیک براساس سایز و کیفیت و مرغوبیت آن تعیین می‌گردد کاشی و سرامیک درجه یک به کاشی و سرامیک هایی می‌گویند که به طور کامل سطحی صاف و سالم داشته باشد و هیچ‌گونه ایراد و یا شکستگی در لعاب و کناره‌های آن دیده نشود.

کلینیک فراز سازه یکی از پیشروترین کلینیک‌ها در زمینه کاشی و سرامیک می باشد که می‌تواند این نوع متریال را با قیمت‌هایی بسیار استثنایی به صورت درجه یک در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.