• موبایل:09120150914-09121594149
  • ایمیل: info@farazsazeclinic.ir
  • ساعات کاری: 09:00-17:00

کاشی و سرامیک

انتخاب صحیح کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی از اهمیت زیادی برخوردار بوده چراکه با انتخاب مناسب می‌توان حتی به محیط‌های کوچک جلوه و زیبایی خاصی داد. همچنین انتخاب رنگ مناسب و جنس مناسب در سرویس بهداشتی و حمام از نظر بهداشتی بسیار اهمیت دارد. در ادامه به شرح توضیحاتی درباره کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی می‌پردازیم.

انتخاب کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی و حمام به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد ازجمله رنگ، طرح، ابعاد، جنس، استحکام و قیمت.
به دلیل تنوع زیادی که در انواع کاشی و سرامیک هست انتخاب کاشی مناسب سخت‌ است و افراد را دچار سردرگمی می‌کند. در ادامه به بررسی فاکتورهای مورد نیاز در انتخاب کاشی و سرامیک می پردازیم.

1-رنگ:

اولین فاکتوری که بررسی می‌شود فاکتور رنگ است. برای انتخاب رنگ در ابتدا به سلیقه افراد و بعد از آن به تناسب رنگ مورد نظر با دیگر اجزا و اشیای موجود در محیط حمام و دست‌شویی توجه میشود.
انتخاب رنگ از این نظر اهمیت دارد که با انتخاب رنگ مناسب حتی در فضاهای خیلی کوچک می‌توان حمام و سرویس بهداشتی را بسیار شیک و زیبا کرد. حال به بررسی رنگهای متداول و مناسب و پر طرف‌دار برای این فضاها می‌پردازیم:

1- رنگ سفید یخی و کرم:

رنگ‌های روشن منعکس کننده نور هستند و همین باعث می‌شود که در فضاهای کوچک مخصوصاً اگر این فضا بدون پنجره باشد بهترین گزینه باشند. این رنگ‌ها به دلیل این‌که کثیفی را روی خود زود نشان می دهند از جهت بهداشتی مناسب‌تر از سایر رنگ‌ها هستند. چراکه زمانی که نیاز به تمیز کردن دارند سریع متوجه شده و درنتیجه بهداشت همیشه رعایت می شود. علاوه بر این رنگ سفید ظاهر شیکی به محیط می دهد و هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد سفید یخی فضایی مدرن تر و کمی سردتر را ایجاد می‌کند اما سفید مایل به کرم فضایی گرم تر و نزدیک به طراحی کلاسیک خواهد داشت از مزایای دیگر رنگ سفید این است که براحتی با رنگ‌های دیگر ست می شود.

2-رنگ‌های ملایم:

رنگ‌های ملایم مانند آبی آرامش‌بخش و تسکین‌دهنده هستند. چنانچه در فضای سرویس بهداشتی یا حمام شما از تونالیته‌ی آبی استفاده شده باشد مخصوصاً آبی روشن تر و ملایم تر، فضا لطیف‌تر خواهد شد و آرامش بیشتری خواهد داشت رنگ آبی می‌تواند با سفید ترکیب شده و سبک متفاوتی را ایجاد کند.

3-رنگ سبز:

رنگ بعدی که برای سرویس بهداشتی پیشنهاد می‌شود رنگ سبز است،. رنگ سبز به نوعی فضا و محیط را متناسب با حس طبیعت دوستی انسان می‌کند. رنگ سبز ازجمله رنگ‌های ملایم است و اگر با سفید ترکیب شود می‌تواند یک فضای آرام‌بخش و شیکی را ایجاد کند.

4-رنگ خاکستری:

رنگ دیگری که پیشنهاد می‌شود تونالیتهٔ خاکستری است و البته باید توجه داشت که کدام طیف رنگ خاکستری را انتخاب می کنیم چون‌که خاکستری تیره می‌تواند فضا را تاریک و بسته نشان دهد.،برای همین در فضاهای کوچک تر بهتر است که از خاکستری آبی یا خاکستری روشن استفاده شود یکی از مزیت‌هایی که این رنگ دارد، مثل رنگ سفید، می‌تواند ترکیب رنگ‌های زیبایی را با سایر رنگ‌ها خلق کند وسایل چوبی هم در کنار رنگ خاکستری جلوه خاصی را به محیط می دهند.

5-رنگهای شاد:

رنگهایی مانند رنگ قرمز و نارنجی، شور و هیجان خاصی را به محیط القا می کنند برخلاف رنگ‌های ملایم که به فضا آرامش می دهند این رنگ‌ها انرژی فرد را بالا می‌برند. البته خیلی مهم است که تونالیته های رنگی ملایم به کار رود. اگر رنگ‌های شادی مثل قرمز خیلی تند در فضا استفاده شود می‌تواند خیلی زود خسته کننده و زننده به نظر برسد این رنگ‌ها هم در کنار رنگ سفید فضای جالبی را ایجاد می‌کنند. اگر قرمز متمایل به قهوه‌ای باشد با وسایل چوبی یا رنگ‌های قهوه‌ای تیره خیلی فضاسازی زیبایی را ایجاد میکنند. این رنگ‌های شاد می‌توانند با رنگ طلایی خیلی خوب هماهنگ شوند.

6-رنگ زرد:

آخرین رنگی که ررسی می‌شود رنگ زرد است. تصور کنید که فضای حمام شما با رنگ زرد و سفید فضاسازی شده باشد، رنگ زرد شادابی و نشاط را القا می کند و کمک می‌کند که روز پرنشاطی را آغاز کنید و سرحال شوید.

2-طرح :

بعد از رنگ فاکتوری که در انتخاب انواع کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی مدنظر قرار می دهیم، فاکتور طرح کاشی و سرامیک‌ است. کاشی ها و سرامیکها تنوع زیادی در طرح دارند. نکته‌ای که خیلی اهمیت دارد، تطابق طرح با رنگ انتخابی است. یعنی این که طرحی که کاشی و سرامیک دارد باید با رنگش و همچنین رنگ دیگر اشیاء محیط هماهنگ باشد در غیر این صورت بدفرمی به فضا القا می‌کند.

بعد از تطابق طرح‌ با رنگ، نوبت به سازگاری طرح و ابعاد می‌رسد. طرح کاشی و سرامیک انتخابی باید با ابعاد و اندازه کاشی و سرامیک و همچنین با ابعاد و اندازه محیط حمام و سرویس بهداشتی سازگاری داشته باشد و متناسب باشد تا فضای زیبایی ایجاد شود.

3-ابعاد و سایز کاشی:

انتخاب ابعاد و سایز کاشی هم به اندازه و فضای حمام و سرویس بهداشتی بستگی دارد. مسلماً اگر فضای کوچکی داشته باشیم باید از کاشی و سرامیک با اندازه کوچک‌تر استفاده کنیم. همچنین برای فضاهایی که دارای شیب هستند و خطر لیز خوردن وجود دارد بهتر است که از سرامیک های با ابعاد کوچک‌تر استفاده شود تا کمی جلوی سر خوردن را بگیرد. بدیهی است که اگر فضای شما بزرگ باشد بهتر است که از کاشی و سرامیک با سایز بزرگ استفاده شود تا به گیرایی و جذابیت فضا اضافه شود.

4-جنس و استحکام:

در انتخاب کاشی و سرامیک بسیار ضروری است که مقاومت در برابر لغزش و مقاومت در برابر رطوبت و مواد شوینده مورد توجه قرار گیرد. از آنجایی که محیط حمام و دست‌شویی محیط مرطوبی بوده و لغزنده است، همچنین در این محیط‌ها با مواد شوینده لغزنده هم سروکار داریم پس باید در انتخاب کاشی و سرامیک جنسی انتخاب شود که در مقابل لغزش احتمالی مقاوم باشد به همین منظور کاشی‌های شیاردار برای جلوگیری از سر خوردن موجود هستند که اصطکاکی نسبی ایجاد می‌کنند و خطر لغزش را به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهند.
مقاومت دربرابر رطوبت و مواد شوینده هم دارای اهمیت زیادی است چرا که این محیط‌ها مرطوب هستند و از مواد شوینده در این فضاها استفاده می‌شود و باید جنسی انتخاب شود که در برابر رطوبت و مواد شوینده مقاوم باشد و تغییر شکل و رنگ هم ندهد.

5-قیمت:

فاکتور بعدی قیمت کاشی و سرامیک است. قیمت بسته به بودجه ما و شرایط مالی متغیر است به طور کلی طرح‌های مدرن‌تر و جدیدتر کاشی و سرامیک، از قیمت بالاتری برخوردار هستند. همچنین جنس‌های خارجی از قیمت بالاتری برخوردارند و چنانچه که دنبال قیمت مناسب‌تری باشید اجناس ایرانی پیشنهاد می شود.

بهترین کاشی و سرامیک را از کلینیک فراز سازه بخواهید.https://farazsazeclinic.ir