• موبایل:09120150914-09121594149
  • ایمیل: info@farazsazeclinic.ir
  • ساعات کاری: 09:00-17:00

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها درواقع یکی از متریال هایی هستند که برای تغییر دکوراسیون داخلی استفاده می‌شوند و با طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی که دارند می‌توانند به راحتی چهره محل موردنظر را تغییر دهند. البته هنگام انتخاب کاغذ دیواری علاوه بر انتخاب طرح‌ و رنگ، موضوعی که اهمیت ویژه ای دارد، جنس کاغذ دیواری و قابلیت شستشوی آن است تا علاوه بر زیبایی که به محیط میدهد با سهولت بیشتری مورد استفاده قرار گیرد.
کاغذ دیواری ها انواع مختلفی دارند که شامل: 1- کاغذ دیواری کاغذی 2-کاغذ دیواری پی وی سی با روکش وینیل 3-کاغذ دیواری نانو 4-کاغذ دیواری بافت‌دار یا مخملی 5-کاغذ دیواری سه بعدی 6- کاغذ دیواری الیاف طبیعی است .
در ادامه به اختصار درباره هرکدام توضیح میدهیم.

کاغذ دیواری کاغذی :

درواقع ارزان‌ترین نوع کاغذ دیواری است. این نوع کاغذ دیواری بسیار نازک بوده به همین دلیل از دوام کمی برخوردار است و به علت همین ویژگی به راحتی پاره می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود که در مکان‌هایی مثل اتاق کودک استفاده نشود و هنگام جابجا کردن وسایل منزل دقت شود تا در اثر برخورد مبلمان با آن، پارگی ایجاد نشود. از دیگر معایب کاغذ دیواری کاغذی، غیر قابل شستشو بودن آن است. این کاغذ دیواری با چسب مخصوص کاغذ دیواری به دیوار می‌چسبد و به مدت یک تا دو سال هم دوام دارد.

کاغذ دیواری نوع پی‌وی سی با روکش وینیل:

این نوع کاغذ دیواری بسیار بادوام و محکم میباشد همچنین ضدآب بوده و قابلیت شستشو دارند. این کاغذ دیواری ها اگر در شرایط مناسب نگهداری شوند تا پنج سال هم دوام دارند. درواقع روکش پلی‌وینیل‌کلراید که در این کاغذ دیواری ها استفاده می‌شود جهت مقاوم سازی کاغذهای دیواری در برابر آب و پارگی کاربرد دارد.

از معایب این نوع کاغذ دیواری این است که می‌توانند کمی آلرژی‌زا باشند مخصوصاً اگر در جایی استفاده شوند که در معرض نور آفتاب قرار بگیرند بعد از مدتی مواد آلرژی‌زا تولید می‌کنند.

کاغذ دیواری نانو:

کاغذ دیواری های نانو در واقع از فناوری نانو بهره مند هستند. این کاغذ دیواری ها نسبت به کاغذ دیواری های پلیمری مقاومت بیشتری دارند همچنین ضد آلرژی بوده و در برابر دوده و آلودگی هم مقاوم میباشند. خراشیده نمی‌شوند و عایق خیلی خوبی در برابر سرما و گرما هستند البته باید توجه کرد که به دلیل فناوری که در این کاغذ دیواری ها استفاده شده نه‌تنها کیفیت بالاتری نسبت به نمونه‌های دیگه دارند بلکه از نظر ارزش و قیمت هم بسیار متفاوت هستند.

کاغذ دیواری مخملی:

کاغذ دیواری بعدی که می‌خواهیم معرفی کنیم کاغذ دیواری مخملی است. در این کاغذ دیواری ها که البته به کاغذدیواری پارچه‌ای هم معروف هستند، از تکه های پارچه، مخصوصاً پارچه مخملی یا مخمل مصنوعی استفاده می‌شود که البته استفاده از همین پارچه مخملی باعث شده که قابلیت شستشو نداشته باشند این نوع کاغذ دیواری به خاطر مخملی که درون آن به‌کاررفته است به راحتی با دکوراسیون مختلفی که مدنظر شما است ست می‌شود و زیبایی خاصی به محیط می‌دهد البته باید توجه کرد که بعلت کاربرد پارچه درون آن از قیمت بالایی برخوردار است.

کاغذ دیواری سه بعدی

دسته بعدی کاغذدیواری‌های سه بعدی هستند اسم این کاغذ دیواری به این دلیل سه‌بعدی انتخاب‌شده است که اگر از یک فاصله معین به آن نگاه کنید،نقش های کاغذ دیواری را به صورت برجسته مشاهده می کنید درواقع نوع طراحی آن به گونه‌ای است که با استفاده از سایه‌های خاصی که در طرح دارند خطای دید ایجاد کرده و سه‌بعدی دیده می‌شوند و درواقع با این نوع کاغذ دیواری و همچنین نورپردازی مناسب می‌توانید بعد زیبا و خاصی را به محیط مورد نظر القا کنید

کاغذ دیواری الیاف طبیعی:

یکی از انواع گران‌قیمت و نایاب کاغذ دیواری، کاغذ دیواری دارای الیاف طبیعی است. درواقع این کاغذ دیواری از چوب‌های طبیعی تولید می‌شود و دارای قابلیت شستشو است. در این کاغذ دیواری حتی می‌توانید تکه‌هایی از چوب و برگ درختان را مشاهده کنید درواقع به گونه‌ای ساخته شده است که حس حضور در طبیعت را به شما یادآوری می کند و به همین دلیل از ارزش بالایی برخوردار است.