• موبایل:09120150914-09121594149
  • ایمیل: info@farazsazeclinic.ir
  • ساعات کاری: 09:00-17:00

کف‌پوش چیست؟

کف‌پوش ها را می‌توان پوشش‌های تقریباً دائمی دانست که امکان تعویض آن‌ها نیز وجود دارد کف‌پوش ها انواع مختلفی دارند از جمله می توان به کف‌پوش سنگی، سرامیکی، پی‌وی سی، لمینت و چوبی اشاره کرد.
برای انتخاب کف‌پوش مناسب باید به موارد زیادی توجه کرد از جمله به میزان رفت‌وآمد مکانی که قصد استفاده از کف‌پوش را داریم عوامل دیگر نظیر سلیقه، میزان بودجه، نمای مورد نظر و نوع زیرسازی نیز دارای اهمیت می‌باشد.

کف‌پوش‌های چوبی

کف‌پوش‌های چوبی انواعی از کف‌پوش هستند که زیبایی خاصی به محیط زندگی می دهند این کف‌پوش ها بر خلاف کف‌پوش‌های سنگی و سرامیکی در فصول سرد سال به راحتی مورد استفاده هستند و سطح انها در اثر سرمای هوا همچنان مطبوع باقی میماند. این کف پوشها گرما و زیبایی خاصی به محیط خانه می دهند.

در گذشته استفاده و نگهداری از انواع کف‌پوش‌های چوبی و پارکت ها بسیار سخت بود زیرا نگرانی هایی نظیر تاب برداشتن در اثر رطوبت، تغییر رنگ چوب، ترک خوردگی چوب و فرسایش زودرس وجود داشت اما امروزه محصولات چوبی با کیفیت بهتری تولید می شوند و همچنین محصولاتی با ظاهری دقیقاً مشابه چوب نیز در بازار عرضه شده است.

انواع کف‌پوش‌های چوبی:

ترمو وود، پارکت های سنتی، لمینیت، پی‌وی سی، کف‌پوش مهندسی

ترمو وود:

درواقع کف‌پوش هایی هستند که از اصلاح چوب به وجود میاد. به این صورت که چوب را در دمای بالا حرارت می‌دهند تا رطوبت چوب گرفته شود همچنین مواد مغذی چوب از بین می‌رود. به همین دلیل ترمو وود نه‌تنها در برابر رطوبت و ترک خوردن مقاوم است بلکه در برابر حشرات هم مقاومت پیدا می‌کند به همین دلیل در محیطهای سرباز مثل محیط رستوران‌ها، باغ‌ها، نمای ساختمان‌ها و مکان‌هایی که رطوبت بالایی دارند مثل شمال کشور قابل استفاده هستند.

پارکت های سنتی

از زمان‌های قدیم از پارکت های سنتی استفاده می شود پارکت سنتی از چوب طبیعی ساخته می شود معمولاً چوب مورد استفاده چوب درخت بلوط است که چوب بسیار باارزش و گران‌قیمتی است و برای استفاده از این نوع پارکت هزینه زیادی باید کرد.
به دلیل اینکه پارکت ها کاملاً از چوب طبیعی هستند، معایب زیادی دارند ازجمله این‌که به رطوبت بسیار حساس هستند، دچار خش خوردگی و ترک می‌شوند و نیاز به مراقبت زیادی دارند.
استفاده از این پارکت ها در محیط‌های سرباز و مرطوب توصیه نمی‌شود.

پارکت چوب مهندسی: درواقع به پارکتی گفته می‌شه که از چند لایه ساخته شده در این پارکت ها لایه رویی یک لایه از چوب اصلی و در لایه‌های میانی از محصولات چوبی ارزان‌تر استفاده می‌شود. نسبت به پارکت های چوب خالص ارزان‌قیمت‌تر هستند و همچنین مقاومت بیشتری نسبت به رطوبت دارند.

کفپوش لمینت :

کف‌پوش لمینت کاربردی شبیه پارکت چوب اصلی دارد این کف‌پوش ها از مواد ترکیبی ساخته می‌شوند از جمله چوب و عمدتاً جنس اصلی این محصول را اچ دی اف تشکیل می دهد. از نظر ظاهر ممکنه شبیه پارکت های چوبی باشه ولی تفاوت‌های اساسی بین این دوتا هست.
از جمله تفاوت بین پارکت های چوبی و کف‌پوش های لمینت مقاومت به رطوبت و ضربه است، کف‌پوش‌های لمینت مقاومت زیادی دارند، برای نصب بر خلاف پارکتها نیاز به چسب ندارند و هزینه کمتری برای نصب پرداخت می‌شود. در برابر آب و یا خراش اجسام نوک تیز مقاومت بالایی دارند. تنوع طرحی بیشتری نسبت به پارکت های چوبی دارند و ازنظر هزینه هم قیمت خیلی مناسب‌تری نسبت به پارکت های چوبی دارند.

کف‌پوش چوبی پی‌وی سی:

کف‌پوش چوبی پی‌وی سی درواقع از ماده پلی وینیل کلراید تشکیل شده و به اسم کف‌پوش وینیل هم شناخته می‌شه این کف‌پوش ارزان است و مقاومت خوبی در برابر رطوبت، خش خوردگی و پارگی دارد به همین دلیل برای استفاده در آشپزخانه، حمام، مراکز بهداشتی و مکان‌های پررفت‌وآمد مناسب است.

جهت خرید انواع مفپوش با کلینیک فرازسازه در ارتباط باشید.